Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
glebowo-uprawowy - stanowi wyodrębniony obszar gruntów ornych, którego wspólną cechą jest przydatność do uprawy określonych roślin. Do wyodrębnionych kompleksów glebowo-uprawowych w gospodarstwie dostosowujemy odpowiedni płodozmian. W skład jednego kompleksu wchodzą gleby o podobnych właściwościach i cechach produkcyjnych.
Wyróżnia się następujące kompleksy glebowo-uprawowe: - kompleks pszenny (bardzo dobry, dobry i wadliwy); - kompleks żytni (bardzo dobry, dobry, słaby i bardzo słaby); - kompleks zbożowo-pastewny (mocny i słaby); - kompleksy górskie (pszenny, zbożowy, owsiano-pastewny, owsiano-ziemniaczany); - kompleks gleb ornych przeznaczonych na użytki zielone.
Najbardziej wymagające rośliny uprawiamy na pszennym kompleksie glebowo-uprawowym.

5.4. Struktura zasiewów
Wyraża ona procentowy udział poszczególnych roślin uprawnych
glebowo-uprawowy&lt;/&gt; - stanowi wyodrębniony obszar gruntów ornych, którego wspólną cechą jest przydatność do uprawy określonych roślin. Do wyodrębnionych kompleksów glebowo-uprawowych w gospodarstwie dostosowujemy odpowiedni płodozmian. W skład jednego kompleksu wchodzą gleby o podobnych właściwościach i cechach produkcyjnych.<br>Wyróżnia się następujące kompleksy glebowo-uprawowe: - kompleks pszenny (bardzo dobry, dobry i wadliwy); - kompleks żytni (bardzo dobry, dobry, słaby i bardzo słaby); - kompleks zbożowo-pastewny (mocny i słaby); - kompleksy górskie (pszenny, zbożowy, owsiano-pastewny, owsiano-ziemniaczany); - kompleks gleb ornych przeznaczonych na użytki zielone.<br>Najbardziej wymagające rośliny uprawiamy na pszennym kompleksie glebowo-uprawowym.<br>&lt;page nr=100&gt;<br>&lt;tit1&gt;5.4. Struktura zasiewów&lt;/&gt;<br>Wyraża ona procentowy udział poszczególnych roślin uprawnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego