Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Polska uczestniczy w badaniu Toutatis

KOSMOS Polscy astronomowie uczestniczą w międzynarodowym programie badań planetoidy Toutatis.
Obserwacje i obliczenia orbity planetoidy wiążą się z australijskim projektem wysłania do niej w 2004 r. sondy badawczej. Przekaże ona obraz planetoidy i wyląduje na jej powierzchni.
(PAP)


Przylądek Canaveral, 8.03.01. Dowódca amerykańskiego wahadłowca Discovery James Wetherbee (z prawej), kosmonauta Jurij Usaczow (z lewej), za nimi astronauci: James Voss, Susan Helms, Andrew Thomas, Paul Richards i pilot James Kelly opuszczają pomieszczenia dla załogi na Przylądku Canaveral, na Florydzie, w czwartek 8 bm. Discovery wystartuje w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
PAP/AP(Peter Cosgrove
Polska uczestniczy w badaniu Toutatis&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KOSMOS&lt;/&gt; Polscy astronomowie uczestniczą w międzynarodowym programie badań planetoidy Toutatis.<br>Obserwacje i obliczenia orbity planetoidy wiążą się z australijskim projektem wysłania do niej w 2004 r. sondy badawczej. Przekaże ona obraz planetoidy i wyląduje na jej powierzchni.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>Przylądek Canaveral, 8.03.01. Dowódca amerykańskiego wahadłowca Discovery James Wetherbee (z prawej), kosmonauta Jurij Usaczow (z lewej), za nimi astronauci: James Voss, Susan Helms, Andrew Thomas, Paul Richards i pilot James Kelly opuszczają pomieszczenia dla załogi na Przylądku Canaveral, na Florydzie, w czwartek 8 bm. Discovery wystartuje w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;PAP/AP(Peter Cosgrove
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego