Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
jak reaktor fazy kwasowej (rys.7.12). Ostateczne oczyszczanie wszystkich grup ścieków odbywa się w komorze napowietrzania o objętości 20000 m3.
Po końcowym klarowaniu w dwóch klarownikach o średnicy 52m ścieki odpływają do morza. Osad odwadniany jest w prasie i spalany w kotłowni.
Biogaz z reaktora używany jest do prażenia wapna.
Reaktory UASB z wypełnieniem Biopaq zastosowano również do oczyszczania ścieków z zakładów celulozowo-papierniczych Norske Skog w Norwegii.
Oczyszczalnia ta oceniana jest jako jedna z najlepszych w przemyśle celulozowo-papierniczym w Europie [2]. Zakład produkuje 210000ton rocznie celulozy i 510000ton papieru, na trzech maszynach. Ścieki z TMP są wstępnie oczyszczane
jak reaktor fazy kwasowej (rys.7.12). Ostateczne oczyszczanie wszystkich grup ścieków odbywa się w komorze napowietrzania o objętości 20000 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;.<br>Po końcowym klarowaniu w dwóch klarownikach o średnicy 52m ścieki odpływają do morza. Osad odwadniany jest w prasie i spalany w kotłowni.<br>Biogaz z reaktora używany jest do prażenia wapna.<br>Reaktory UASB z wypełnieniem Biopaq zastosowano również do oczyszczania ścieków z zakładów celulozowo-papierniczych Norske Skog w Norwegii.<br>Oczyszczalnia ta oceniana jest jako jedna z najlepszych w przemyśle celulozowo-papierniczym w Europie [2]. Zakład produkuje 210000ton rocznie celulozy i 510000ton papieru, na trzech maszynach. Ścieki z TMP są wstępnie oczyszczane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego