Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
ramion działania wypadkowej siły ciężkości i siły rozwijanej w cylindrze mechanizmu względem głównego przegubu wysięgnika (rys. 10.7).
Jego wartość można obliczyć ze wzoru

gdzie GO wypadkowa siła ciężkości członów osprzętu i urobku znajdującego się w łyżce, lPQmin K2 () ramię działania wektora siły rozwijanej w cylindrze mechanizmu względem przegubu C; wartości współczynnika K2 () są obliczane ze wzoru podanego w tablicy 3.3.
Na rysunku 10.7 punkt O oznacza środek masy członów osprzętu i urobku znajdującego się w łyżce, gdy ramię jest ustawione pod kątem 1, a łyżka pod kątem 2 (tablica 3.1).
Na rysunku 10.8 jest przedstawiony przykładowy
ramion działania wypadkowej siły ciężkości i siły rozwijanej w cylindrze mechanizmu względem głównego przegubu wysięgnika (rys. 10.7).<br>Jego wartość można obliczyć ze wzoru<br>&lt;gap&gt;<br>gdzie GO wypadkowa siła ciężkości członów osprzętu i urobku znajdującego się w łyżce, lPQmin K2 () ramię działania wektora siły rozwijanej w cylindrze mechanizmu względem przegubu C; wartości współczynnika K2 () są obliczane ze wzoru podanego w tablicy 3.3.<br>Na rysunku 10.7 punkt O oznacza środek masy członów osprzętu i urobku znajdującego się w łyżce, gdy ramię jest ustawione pod kątem 1, a łyżka pod kątem 2 (tablica 3.1).<br>Na rysunku 10.8 jest przedstawiony przykładowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego