Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Karny
Rok powstania: 1969
w którym pracuje, odbywa służbę albo się uczy; poręczenia może udzielić również osoba godna zaufania.
§ 2. Umarzając warunkowo postępowanie karne można zobowiązać sprawcę:
1) do naprawienia w całości albo w części szkody wyrządzonej przestępstwem, 2) do przeproszenia pokrzywdzonego, 3) do wykonania określonych prac lub świadczeń na cele społeczne.
§ 3. Umarzając warunkowo postępowanie karne w sprawie o przestępstwo przeciwko mieniu, w wypadku gdy szkoda nie została naprawiona, nakłada się obowiązek określony w § 2 pkt 1.
§ 4. Obowiązek pracy na cele społeczne, przewidziany w § 2 pkt 3, nie może przekraczać 20 godzin.
Art. 29. § 1. Warunkowe umorzenie następuje na okres próby, który wynosi
w którym pracuje, odbywa służbę albo się uczy; poręczenia może udzielić również osoba godna zaufania.<br>§ 2. Umarzając warunkowo postępowanie karne można zobowiązać sprawcę:<br>1) do naprawienia w całości albo w części szkody wyrządzonej przestępstwem, 2) do przeproszenia pokrzywdzonego, 3) do wykonania określonych prac lub świadczeń na cele społeczne.<br>§ 3. Umarzając warunkowo postępowanie karne w sprawie o przestępstwo przeciwko mieniu, w wypadku gdy szkoda nie została naprawiona, nakłada się obowiązek określony w § 2 pkt 1.<br>§ 4. Obowiązek pracy na cele społeczne, przewidziany w § 2 pkt 3, nie może przekraczać 20 godzin.<br>Art. 29. § 1. Warunkowe umorzenie następuje na okres próby, który wynosi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego