Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wieczór Warszawski
Nr: 259
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1932
jest, aby samolot mógł długo utrzymać się na morzu. Możliwości ocalenia rodziny Hutchinsonów są bardzo małe.

KLĘSKA SUSZY W KRAJU
DUŻE STRATY W OGRODACH WARZYWNYCH, ZŁE WIEŚCI O KARTOFLACH
Z całego kraju nadchodzą alarmujące wieści: susza. Źle z kapustą, pod znakiem zapytania kartofle, nawet owoce się nie wykształcają.
Najbardziej narzekają warzywnicy. Kapusta cierpi ogromnie. Brak wilgoci nie pozwala się jej wykształcić, a towarzyszące suszy gąsienice (liszki) objadają nacie. W okolicach podwarszawskich można oglądać pola kapusty w tak wysokim stopniu zaatakowane przez liszki, że niemal cały zbiór trzeba uważać za stracony.
Źle też jest z kalafjorami, które nie mogą się wykształcić. Cebula
jest, aby samolot mógł długo utrzymać się na morzu. Możliwości ocalenia rodziny Hutchinsonów są bardzo małe.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;KLĘSKA SUSZY W KRAJU<br>DUŻE STRATY W OGRODACH WARZYWNYCH, ZŁE WIEŚCI O KARTOFLACH&lt;/&gt;<br>Z całego kraju nadchodzą alarmujące wieści: susza. Źle z kapustą, pod znakiem zapytania kartofle, nawet owoce się nie wykształcają.<br>Najbardziej narzekają warzywnicy. Kapusta cierpi ogromnie. Brak wilgoci nie pozwala się jej wykształcić, a towarzyszące suszy gąsienice (liszki) objadają nacie. W okolicach podwarszawskich można oglądać pola kapusty w tak wysokim stopniu zaatakowane przez liszki, że niemal cały zbiór trzeba uważać za stracony.<br>Źle też jest z kalafjorami, które nie mogą się wykształcić. Cebula
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego