Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
miejskim fenomenie samobójstw wyjątkowo dobrze przystaje. Rozstrzygają jednak fakty: nawet nie potwierdzające teorii mają większą wagę niż najbardziej uzasadnione oczekiwania. ((...)). Jest to szczególnie ważne w diagnostycznych badaniach społecznych przy podejmowaniu problemów nowych, w których prawidłowa diagnoza sytuacyjna jest początkiem skutecznych działań profilaktycznych. A taki właśnie jest rozważany problem.

Nie ulega wątpliwości, że nie miasto - a przynajmniej nie głównie miasto - przyczynia się do nasilenia samobójstw. Inaczej mówiąc: materiały empiryczne nie tylko nie potwierdzają tezy o zachowaniach autodestrukcyjnych jako o fenomenie typowo miejskim ale, przeciwnie wskazują wieś jako środowisko bardziej jeszcze od miejskiego suicidogenne. Przynajmniej we współczesnej Polsce.

Tymczasem wciąż obowiązujący socjologiczny sposób
miejskim fenomenie samobójstw wyjątkowo dobrze przystaje. Rozstrzygają jednak fakty: nawet nie potwierdzające teorii mają większą wagę niż najbardziej uzasadnione oczekiwania. ((...)). Jest to szczególnie ważne w diagnostycznych badaniach społecznych przy podejmowaniu problemów nowych, w których prawidłowa diagnoza sytuacyjna jest początkiem skutecznych działań profilaktycznych. A taki właśnie jest rozważany problem.<br><br>Nie ulega wątpliwości, że nie miasto - a przynajmniej nie głównie miasto - przyczynia się do nasilenia samobójstw. Inaczej mówiąc: materiały empiryczne nie tylko nie potwierdzają tezy o zachowaniach autodestrukcyjnych jako o fenomenie typowo miejskim ale, przeciwnie wskazują wieś jako środowisko bardziej jeszcze od miejskiego suicidogenne. Przynajmniej we współczesnej Polsce.<br><br> Tymczasem wciąż obowiązujący socjologiczny sposób
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego