Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
oskarżając Polańską, nie kierował się chęcią dopomagania bolszewikom w ich wrogich działaniach względem Polski, lecz jedynie zemstą osobistą. Nie przyniosło to też szkody krajowi, bo stracona wcale szpiegiem nie była.
Skazanie za fałszywe oskarżenie, które stanowiło "przeciwdziałanie wymiarowi sprawiedliwości" (art. 157 k.k.), w wyniku którego poniosła śmierć niewinna kobieta, wcale nie oznacza - zastrzegł Sąd Najwyższy - uznania prawowitości władzy bolszewickiej w danym czasie i na danym obszarze. Wynika ono z faktu, że władza na danym terenie, zgodnie z konwencją haską, znajdowała się w rękach okupanta.


Los bolszewickich jeńców

Skoro jesteśmy już przy wojnie z bolszewikami, to warto przypomnieć procesy związane z
oskarżając Polańską, nie kierował się chęcią dopomagania bolszewikom w ich wrogich działaniach względem Polski, lecz jedynie zemstą osobistą. Nie przyniosło to też szkody krajowi, bo stracona wcale szpiegiem nie była.<br>Skazanie za fałszywe oskarżenie, które stanowiło "przeciwdziałanie wymiarowi sprawiedliwości" (art. 157 k.k.), w wyniku którego poniosła śmierć niewinna kobieta, wcale nie oznacza - zastrzegł Sąd Najwyższy - uznania prawowitości władzy bolszewickiej w danym czasie i na danym obszarze. Wynika ono z faktu, że władza na danym terenie, zgodnie z konwencją haską, znajdowała się w rękach okupanta.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Los bolszewickich jeńców&lt;/&gt;<br><br>Skoro jesteśmy już przy wojnie z bolszewikami, to warto przypomnieć procesy związane z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego