Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
wypływają na inne wody, poszerzają morskie przylądki ojczyzny o cały świat. Im silniej będziemy zakotwiczeni nad Bałtykiem, im większych rzeczy tu dokonamy, tym większy będzie nasz udział w produktywizacji morza, w eksploatacji zasobów biologicznych i mineralnych mórz i oceanów. Trzeba więc już teraz wybiegać wyobraźnią i długofalowym programem w XXI wiek.
Dlatego tak istotne jest pytanie, jakie treści określają nasz światopogląd morski? Czy coś takiego w ogóle istnieje w naszej dobie, tak przecież różnej od epoki Conrada. kiedy można było jeszcze mówić o względnej harmonii między człowiekiem, żaglowcem i morzem?
Budzicielami morskich zainteresowań byli ci, którzy wzięli sobie za wzór Żeromskiego
wypływają na inne wody, poszerzają morskie przylądki ojczyzny o cały świat. Im silniej będziemy zakotwiczeni nad Bałtykiem, im większych rzeczy tu dokonamy, tym większy będzie nasz udział w produktywizacji morza, w eksploatacji zasobów biologicznych i mineralnych mórz i oceanów. Trzeba więc już teraz wybiegać wyobraźnią i długofalowym programem w XXI wiek. <br>Dlatego tak istotne jest pytanie, jakie treści określają nasz światopogląd morski? Czy coś takiego w ogóle istnieje w naszej dobie, tak przecież różnej od epoki Conrada. kiedy można było jeszcze mówić o względnej harmonii między człowiekiem, żaglowcem i morzem? <br>Budzicielami morskich zainteresowań byli ci, którzy wzięli sobie za wzór Żeromskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego