Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści biblijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
niego ustrój utrzymał się na stałe i by władza religijna i świecka stała się w jego rodzie dziedziczna. Dlatego wdrażał swoich dwóch synów w sztukę rządzenia, mianując ich sędziami w Beer Szeba. Był zresztą podeszły w latach i potrzebował ich wyręki.
I oto dziwną ironią losu plany jego obróciły się wniwecz z tych samych przyczyn, jakie zasępiły ostatnie lata Helego. Synowie jego okazali się nikczemnikami. Zdeprawowani i chciwi zarobków, dawali się przekupywać i wydawali niesprawiedliwe wyroki. W końcu doprowadzili do tego, że urząd sędziego popadł w ogólną pogardę.
Samuel był już za stary i zbyt pobłażliwy dla synów, by przeciwstawić się
niego ustrój utrzymał się na stałe i by władza religijna i świecka stała się w jego rodzie dziedziczna. Dlatego wdrażał swoich dwóch synów w sztukę rządzenia, mianując ich sędziami w Beer Szeba. Był zresztą podeszły w latach i potrzebował ich wyręki.<br>I oto dziwną ironią losu plany jego obróciły się wniwecz z tych samych przyczyn, jakie zasępiły ostatnie lata Helego. Synowie jego okazali się nikczemnikami. Zdeprawowani i chciwi zarobków, dawali się przekupywać i wydawali niesprawiedliwe wyroki. W końcu doprowadzili do tego, że urząd sędziego popadł w ogólną pogardę.<br>Samuel był już za stary i zbyt pobłażliwy dla synów, by przeciwstawić się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego