Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mówi Jerzy Czepułkowski, zastępca przewodniczącego (SLD) Sejmowej Komisji Europejskiej.
O wiele bardziej otwarty charakter mają przyjęte procedury wyłaniania pozostałych przedstawicieli Polski w unijnych instytucjach, których kompetencje, rzecz jasna, są jednak o wiele bardziej skromne. Minister spraw zagranicznych publicznie ogłasza informację o możliwości ubiegania się o stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wraz z podaniem odpowiednich kryteriów. Kandydatury wyłania szef MSZ wraz z ministrem sprawiedliwości, choć ostateczne słowo należy do premiera.
Podobnie jest z kandydatami na wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Z kolei konkurs na kandydatów Polski na członka Trybunału Obrachunkowego organizuje sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, a jego wynik zatwierdza premier.
- Jeśli nie ma określonych
mówi &lt;name type="person"&gt;Jerzy Czepułkowski&lt;/&gt;, zastępca przewodniczącego (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;) &lt;name type="org"&gt;Sejmowej Komisji Europejskiej&lt;/&gt;.<br>O wiele bardziej otwarty charakter mają przyjęte procedury wyłaniania pozostałych przedstawicieli &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; w unijnych instytucjach, których kompetencje, rzecz jasna, są jednak o wiele bardziej skromne. Minister spraw zagranicznych publicznie ogłasza informację o możliwości ubiegania się o stanowisko sędziego &lt;name type="org"&gt;Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości&lt;/&gt; wraz z podaniem odpowiednich kryteriów. Kandydatury wyłania szef &lt;name type="org"&gt;MSZ&lt;/&gt; wraz z ministrem sprawiedliwości, choć ostateczne słowo należy do premiera.<br>Podobnie jest z kandydatami na wiceprezesa &lt;name type="org"&gt;Europejskiego Banku Inwestycyjnego&lt;/&gt;. Z kolei konkurs na kandydatów &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; na członka &lt;name type="org"&gt;Trybunału Obrachunkowego&lt;/&gt; organizuje sekretarz &lt;name type="org"&gt;Komitetu Integracji Europejskiej&lt;/&gt;, a jego wynik zatwierdza premier.<br>&lt;q&gt;- Jeśli nie ma określonych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego