Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
rosę miodową, czyli spadź, która utrudnia roślinom fotosyntezę i oddychanie (za to spadź wykorzystują z pożytkiem pszczoły, gdyż zbierają ją i wytwarzają z niej miód, zwany spadziowym). Na słodkiej wydalinie często rozwijają się grzyby sadzaki, tworzące ciemny nalot na liściach. Ponadto ślina mszyc zawiera toksyny, które wnikają do tkanek żywiciela, wskutek czego mogą zaburzyć jego rozwój. Mszyce są też bardzo często nosicielami wirusów powodujących groźne choroby roślin.
Magdalena ZIÓŁKOWSKA

Kolonia mszycy trzmielinowo-burakowej. Szkodnik ten po pierwszym, wiosennym etapie rozwoju na krzewach często przenosi się na rośliny balkonowe i pokojowe.

Złotook składa jaja na długich trzoneczkach. Jeśli zauważymy gdzieś takie jaja
rosę miodową, czyli spadź, która utrudnia roślinom fotosyntezę i oddychanie (za to spadź wykorzystują z pożytkiem pszczoły, gdyż zbierają ją i wytwarzają z niej miód, zwany spadziowym). Na słodkiej wydalinie często rozwijają się grzyby sadzaki, tworzące ciemny nalot na liściach. Ponadto ślina mszyc zawiera toksyny, które wnikają do tkanek żywiciela, wskutek czego mogą zaburzyć jego rozwój. Mszyce są też bardzo często nosicielami wirusów powodujących groźne choroby roślin.<br>&lt;au&gt;Magdalena ZIÓŁKOWSKA&lt;/au&gt;<br><br>Kolonia mszycy trzmielinowo-burakowej. Szkodnik ten po pierwszym, wiosennym etapie rozwoju na krzewach często przenosi się na rośliny balkonowe i pokojowe.<br><br>Złotook składa jaja na długich trzoneczkach. Jeśli zauważymy gdzieś takie jaja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego