Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
C oraz F, G kontroluje się jednocześnie, stawiając nadajnik na skrzyżowaniu. Wykorzystuje się tu równomierność rozłożenia energii w obu kierunkach.
Podczas lokalizacji przyłączy domowych najczęściej spotyka się dwie sytuacje. Sytuacja a) - (rys. 2.109a): pomiar rozpoczynamy od punktów oznaczonych wskaźnikiem 1, pamiętając o polu błędów przed każdym odgałęzieniem. Każde przyłącze wykrywa się w sposób podany poprzednio, tzn. ustawiając nadajnik na skrzyżowaniu i kierując najsilniejsze natężenie pola w kierunku spodziewanego przebiegu przyłączy. Rozpoczynając pomiar, ustawia się nadajnik w dowolnym miejscu. Po znalezieniu przewodu A 1 przestawia się nadajnik na miejsce, w którym pomiar będzie najlepiej czytelny.
Sytuacja b) - (rys. 2.109b): należy ją
C&lt;/HI&gt; oraz &lt;HI rend="italic"&gt;F&lt;/HI&gt;, &lt;HI rend="italic"&gt;G&lt;/HI&gt; kontroluje się jednocześnie, stawiając nadajnik na skrzyżowaniu. Wykorzystuje się tu równomierność rozłożenia energii w obu kierunkach.<br>Podczas lokalizacji przyłączy domowych najczęściej spotyka się dwie sytuacje. Sytuacja a) - (rys. 2.109a): pomiar rozpoczynamy od punktów oznaczonych wskaźnikiem &lt;HI rend="italic"&gt;1&lt;/HI&gt;, pamiętając o polu błędów przed każdym odgałęzieniem. Każde przyłącze wykrywa się w sposób podany poprzednio, tzn. ustawiając nadajnik na skrzyżowaniu i kierując najsilniejsze natężenie pola w kierunku spodziewanego przebiegu przyłączy. Rozpoczynając pomiar, ustawia się nadajnik w dowolnym miejscu. Po znalezieniu przewodu &lt;HI rend="italic"&gt;A 1&lt;/HI&gt; przestawia się nadajnik na miejsce, w którym pomiar będzie najlepiej czytelny.<br>Sytuacja b) - (rys. 2.109b): należy ją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego