Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
tys. do 200 tys. mieszkańców częściej piją wódkę, największy udział piwa w spożyciu występuje w miastach do 50 tys. mieszkańców oraz w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców.
Struktura spożycia zależna jest też od wykształcenia. Udział wódki jest nieco wyższy wśród osób z wykształceniem podstawowym, a najmniejszy wśród osób z wyższym wykształceniem. Inaczej jest z piwem. Napój ten jest najmniej popularny w grupie osób z wykształceniem podstawowym. Już osoby z zasadniczym zawodowym wyraźnie wyżej cenią sobie piwo. Udział wina w spożyciu jest najsilniej zróżnicowany. Jest on szczególnie wysoki wśród osób z wykształceniem podstawowym i wyższym.
Spośród grup wyróżnionych ze względu na status
tys. do 200 tys. mieszkańców częściej piją wódkę, największy udział piwa w spożyciu występuje w miastach do 50 tys. mieszkańców oraz w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. <br> Struktura spożycia zależna jest też od wykształcenia. Udział wódki jest nieco wyższy wśród osób z wykształceniem podstawowym, a najmniejszy wśród osób z wyższym wykształceniem. Inaczej jest z piwem. Napój ten jest najmniej popularny w grupie osób z wykształceniem podstawowym. Już osoby z zasadniczym zawodowym wyraźnie wyżej cenią sobie piwo. Udział wina w spożyciu jest najsilniej zróżnicowany. Jest on szczególnie wysoki wśród osób z wykształceniem podstawowym i wyższym.<br> Spośród grup wyróżnionych ze względu na status
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego