Typ tekstu: Książka
Autor: Passent Daniel
Tytuł: Choroba dyplomatyczna
Rok: 2002
i starszeństwa. Na czele tej listy znajdował się generał major Villaroel, który miał podstawy, by spodziewać się awansu na Commandante en Jefe.
Na ostatnim, siódmym miejscu figurował generał Ricardo Izurieta Caffarena, znacznie młodszy wiekiem i stopniem od pozostałych sześciu, których Pinochet umieścił wyżej na liście. Decyzja prezydenta Eduardo Freia była wymowna - nowym dowódcą naczelnym został generał Izurieta, ostatni na liście faworytów generała Pinocheta.
Cała szóstka kandydatów, których Pinochet umieścił wyżej, musiała zgodnie z regulaminem przejść do rezerwy. Jednym pociągnięciem pióra, czyli plumonaso, prezydent Frei ściął dowództwo sił lądowych. Pinochet przechodził do rezerwy, a za nim potoczyły się głowy. Decyzję prezydenta (poprzedzoną
i starszeństwa. Na czele tej listy znajdował się generał major Villaroel, który miał podstawy, by spodziewać się awansu na Commandante en Jefe.<br>Na ostatnim, siódmym miejscu figurował generał Ricardo Izurieta Caffarena, znacznie młodszy wiekiem i stopniem od pozostałych sześciu, których Pinochet umieścił wyżej na liście. Decyzja prezydenta Eduardo Freia była wymowna - nowym dowódcą naczelnym został generał Izurieta, ostatni na liście faworytów generała Pinocheta.<br>Cała szóstka kandydatów, których Pinochet umieścił wyżej, musiała zgodnie z regulaminem przejść do rezerwy. Jednym pociągnięciem pióra, czyli &lt;orig&gt;plumonaso&lt;/&gt;, prezydent Frei ściął dowództwo sił lądowych. Pinochet przechodził do rezerwy, a za nim potoczyły się głowy. Decyzję prezydenta (poprzedzoną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!