Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 5(500)
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1989
ze strony biurokracji.
Te koszty społeczne - a obejmują one co najmniej 50 milionów istnień ludzkich - świadczą bez wątpienia o najbardziej lekkomyślnym i marnotrawnym eksperymencie w dziedzinie inżynierii społecznej, jaki kiedykolwiek przedsięwzięto. Jeśli wziąć pod uwagę obecną skłonność reżymów komunistycznych do przyznawania, że w przeszłości ponosiły porażki płynące z "błędów i wypaczeń" i że konieczne są znaczne zmiany w ich polityce, tragedia ludzka staje się jeszcze większa. Innymi słowy sowieccy, chińscy i niektórzy wschodnioeuropejscy władcy przyznali, że dawne komunistyczne "wypaczenia" były nieproduktywne w sensie socjoekonomicznym, nie mówiąc już o tym, że były odrażające moralnie.
Tak więc wielkie fiasko komunizmu pociągnęło za sobą
ze strony biurokracji.<br> Te koszty społeczne - a obejmują one co najmniej 50 milionów istnień ludzkich - świadczą bez wątpienia o najbardziej lekkomyślnym i marnotrawnym eksperymencie w dziedzinie inżynierii społecznej, jaki kiedykolwiek przedsięwzięto. Jeśli wziąć pod uwagę obecną skłonność reżymów komunistycznych do przyznawania, że w przeszłości ponosiły porażki płynące z "błędów i wypaczeń" i że konieczne są znaczne zmiany w ich polityce, tragedia ludzka staje się jeszcze większa. Innymi słowy sowieccy, chińscy i niektórzy wschodnioeuropejscy władcy przyznali, że dawne komunistyczne "wypaczenia" były nieproduktywne w sensie socjoekonomicznym, nie mówiąc już o tym, że były odrażające moralnie.<br> Tak więc wielkie fiasko komunizmu pociągnęło za sobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!