Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
jednorodności oraz jakości wykonania egzemplarzy wyrobu. U źródeł losowości cech egzemplarzy wyrobu leży także losowość cech materiałów konstrukcyjnych.
Nietrudno zauważyć, że losowość cech w kształtowaniu jakości przedmiotów sztucznych jest tylko w pewnym stopniu zjawiskiem sterowalnym, a w znacznej mierze jest funkcją czynników niesterowalnych. Mimo to, podmioty uczestniczące w cyklu istnienia wytworów zmierzają do racjonalnego ograniczenia losowości cech. Możliwości w tym zakresie rosną wraz z rozwojem technik wytwórczych i eksploatacyjnych. W związku z powyższym, projektant wyrobu dla cech losowych określa podstawowe charakterystyki ich rozkładów, uwzględniając głównie statystyczne charakterystyki marketingowe, bazy wytwórczej i materiałów konstrukcyjnych. Przykłady zadań projektowych o charakterze probabilistycznym to:
- wyznaczanie
jednorodności oraz jakości wykonania egzemplarzy wyrobu. U źródeł losowości cech egzemplarzy wyrobu leży także losowość cech materiałów konstrukcyjnych.<br>Nietrudno zauważyć, że losowość cech w kształtowaniu jakości przedmiotów sztucznych jest tylko w pewnym stopniu zjawiskiem sterowalnym, a w znacznej mierze jest funkcją czynników niesterowalnych. Mimo to, podmioty uczestniczące w cyklu istnienia wytworów zmierzają do racjonalnego ograniczenia losowości cech. Możliwości w tym zakresie rosną wraz z rozwojem technik wytwórczych i eksploatacyjnych. W związku z powyższym, projektant wyrobu dla cech losowych określa podstawowe charakterystyki ich rozkładów, uwzględniając głównie statystyczne charakterystyki marketingowe, bazy wytwórczej i materiałów konstrukcyjnych. Przykłady zadań projektowych o charakterze probabilistycznym to:<br>- wyznaczanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego