Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
jako Ťniewidzialnej rękiť, kierującej bez wysiłku czynniki produkcji ku optymalnemu wykorzystaniu.
W toku dalszego wywodu przeciwstawiał takie stanowisko podejściu, które można określić jako "anglosaskie": Brytyjczycy i Amerykanie wychodzą często z założenia, że wiara w prywatną przedsiębiorczość pociąga za sobą analogiczną wiarę w rynek jako wszechpotężną siłę służącą dobru. Tymczasem niemieccy wyznawcy kapitalizmu nigdy nie mieli problemu z oddzieleniem od siebie tych dwóch rzeczy.
Wracając do spraw polskich z lat 1989-1990 - pytanie, jaki rodzaj kapitalizmu rynkowego chce się zbudować, było rzadko stawiane przez elity intelektualne "Solidarności", choć pod koniec omawianego okresu wyjątkiem mógł tu być Jacek Kuroń.
Dlaczego nie zadawano tego
jako Ťniewidzialnej rękiť, kierującej bez wysiłku czynniki produkcji ku optymalnemu wykorzystaniu&lt;/&gt;.<br>W toku dalszego wywodu przeciwstawiał takie stanowisko podejściu, które można określić jako "anglosaskie": &lt;hi&gt;Brytyjczycy i Amerykanie wychodzą często z założenia, że wiara w prywatną przedsiębiorczość pociąga za sobą analogiczną wiarę w rynek jako wszechpotężną siłę służącą dobru. Tymczasem niemieccy wyznawcy kapitalizmu nigdy nie mieli problemu z oddzieleniem od siebie tych dwóch rzeczy&lt;/&gt;.<br>Wracając do spraw polskich z lat 1989-1990 - pytanie, jaki rodzaj kapitalizmu rynkowego chce się zbudować, było rzadko stawiane przez elity intelektualne "Solidarności", choć pod koniec omawianego okresu wyjątkiem mógł tu być Jacek Kuroń.<br>Dlaczego nie zadawano tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego