Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.05 (4)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
PO

Szanowny Panie Schröder...
Grozi nam Pan Europą dwóch prędkości, jeśli nie zgodzimy się na taki unijny traktat konstytucyjny, jakiego Pan sobie życzy. A ja sobie myślę, że Europa dwóch prędkości nie musiałaby być straszna. Tyle że może inaczej Pan ją sobie wyobraża, a inaczej ja.
Ja to widzę tak: wzrost gospodarczy w Niemczech - 0,5 proc., w Polsce - 7 proc. Bezrobocie w Niemczech - 15 proc., w Polsce - 4 proc. Deficyt budżetowy w Niemczech - 5 proc., a Polsce nadwyżka budżetowa 3 proc. W Niemczech wielkie podatki progresywne, w Polsce liniowy 16 proc.
Na razie to niestety fantazja. Ale Pan doskonale wie, że
PO&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Szanowny Panie Schröder...&lt;/&gt;<br>Grozi nam Pan Europą dwóch prędkości, jeśli nie zgodzimy się na taki unijny traktat konstytucyjny, jakiego Pan sobie życzy. A ja sobie myślę, że Europa dwóch prędkości nie musiałaby być straszna. Tyle że może inaczej Pan ją sobie wyobraża, a inaczej ja.<br>Ja to widzę tak: wzrost gospodarczy w Niemczech - 0,5 proc., w Polsce - 7 proc. Bezrobocie w Niemczech - 15 proc., w Polsce - 4 proc. Deficyt budżetowy w Niemczech - 5 proc., a Polsce nadwyżka budżetowa 3 proc. W Niemczech wielkie podatki progresywne, w Polsce liniowy 16 proc.<br>Na razie to niestety fantazja. Ale Pan doskonale wie, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego