Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
uczestnicy muszą się zjechać z odległych krańców tego wielkiego kraju. Chińskie reformy rynkowe wiążą się z ogromną migracją ludności. Miliony ludzi z prowincji przeprowadziły się na stałe lub tymczasowo do większych miast. Gdy przychodzą święta, tradycja nakazuje im wrócić do rodzinnego domu. Dochodzi do największej sezonowej wędrówki.
W tym roku z racji świąt Chińczycy odbędą 1,9 mld przejazdów różnymi środkami komunikacji. Oznacza to wiele godzin, a nawet dni spędzonych w gigantycznej kolejce po bilety kolejowe czy autobusowe, długie godziny w korkach, ciągnącą się w nieskończoność podróż w ścisku. Dodatkowym utrapieniem są liczący na nieuwagę podróżnych kieszonkowcy i fałszerze biletów.
"Stwierdzenie, że
uczestnicy muszą się zjechać z odległych krańców tego wielkiego kraju. Chińskie reformy rynkowe wiążą się z ogromną migracją ludności. Miliony ludzi z prowincji przeprowadziły się na stałe lub tymczasowo do większych miast. Gdy przychodzą święta, tradycja nakazuje im wrócić do rodzinnego domu. Dochodzi do największej sezonowej wędrówki.<br>W tym roku z racji świąt Chińczycy odbędą 1,9 mld przejazdów różnymi środkami komunikacji. Oznacza to wiele godzin, a nawet dni spędzonych w gigantycznej kolejce po bilety kolejowe czy autobusowe, długie godziny w korkach, ciągnącą się w nieskończoność podróż w ścisku. Dodatkowym utrapieniem są liczący na nieuwagę podróżnych kieszonkowcy i fałszerze biletów.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Stwierdzenie, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego