Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wczoraj dowodził, że nakaz aresztowania sędzia wydał "z inspiracji Amerykanów".
Sam Ahmed Szalabi kwestionuje uprawnienia i pozycję Zuheira al-Maliki, przypominając, że sędzią mianowali go Amerykanie, dla których wcześniej pracował jako tłumacz. - To tak, jak gdyby sierżant z dnia na dzień został generałem.
REUTERS, AFP, AP, BBCMinister obrony Gruzji zabiega o ugodę z Rosjanami

Niełatwo przywrócić zaufanie

Minister obrony Gruzji Giorgi Baramidze próbował złagodzić w poniedziałek w Moskwie napięcie panujące ostatnio wokół Abchazji i Osetii Południowej. Apelował o dialog i nakłaniał Rosjan, aby nie psuli dwustronnych stosunków przez wspieranie abchaskich i osetyjskich separatystów.
Dwa dni przed wizytą gruzińskiego ministra nieoznakowany
wczoraj dowodził, że nakaz aresztowania sędzia wydał "z inspiracji Amerykanów".<br>Sam &lt;name type="person"&gt;Ahmed Szalabi&lt;/&gt; kwestionuje uprawnienia i pozycję &lt;name type="person"&gt;Zuheira al-Maliki&lt;/&gt;, przypominając, że sędzią mianowali go Amerykanie, dla których wcześniej pracował jako tłumacz. - To tak, jak gdyby sierżant z dnia na dzień został generałem.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; REUTERS, AFP, AP, BBC&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Minister obrony &lt;name type="place"&gt;Gruzji&lt;/&gt; zabiega o ugodę z Rosjanami&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niełatwo przywrócić zaufanie&lt;/&gt;<br><br>Minister obrony &lt;name type="place"&gt;Gruzji&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Giorgi Baramidze&lt;/&gt; próbował złagodzić w poniedziałek w &lt;name type="place"&gt;Moskwie&lt;/&gt; napięcie panujące ostatnio wokół &lt;name type="place"&gt;Abchazji&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Osetii Południowej&lt;/&gt;. Apelował o dialog i nakłaniał Rosjan, aby nie psuli dwustronnych stosunków przez wspieranie abchaskich i osetyjskich separatystów.<br>Dwa dni przed wizytą gruzińskiego ministra nieoznakowany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego