Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
że na pierwszej stronie tygodnika (a od tego tygodnia na drugiej) drukujemy tabelkę z informacjami, gdzie policja ustawia radary do pomiaru prędkości. W ten sposób, według autora mejla, namawiamy do jazdy z niedozwoloną prędkością poza miejscami monitorowanymi. Mając informacje, gdzie łapią, kierowcy przestaną przestrzegać prędkości tam, gdzie nie łapią i "zabijać się na drzewach" - autor mejla kończy tragicznie.
Nie wiem, skąd wzięło się przekonanie, że z prędkością jest jak z naczyniami połączonymi, że skoro piszemy, gdzie trzeba zwolnić, to automatycznie namawiamy do przyśpieszania gdzie indziej. Być może warto powołać biegłego i przeprowadzić badania zachowań prędkości?
Ale nawet gdyby, załóżmy, tak było
że na pierwszej stronie tygodnika (a od tego tygodnia na drugiej) drukujemy tabelkę z informacjami, gdzie policja ustawia radary do pomiaru prędkości. W ten sposób, według autora mejla, namawiamy do jazdy z niedozwoloną prędkością poza miejscami monitorowanymi. Mając informacje, gdzie łapią, kierowcy przestaną przestrzegać prędkości tam, gdzie nie łapią i "zabijać się na drzewach" - autor mejla kończy tragicznie.<br>Nie wiem, skąd wzięło się przekonanie, że z prędkością jest jak z naczyniami połączonymi, że skoro piszemy, gdzie trzeba zwolnić, to automatycznie namawiamy do przyśpieszania gdzie indziej. Być może warto powołać biegłego i przeprowadzić badania zachowań prędkości?<br>Ale nawet gdyby, załóżmy, tak było
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego