Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 02.20 (8)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
i mieszkańcy Unii Europejskiej? W USA do biedy przyznaje się co czwarty mieszkaniec, w zachodniej Europie - co piąty. Najnowsze badania OBOP dowodzą, że w Polsce jedynie 15 proc. społeczeństwa nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. - To niezły wynik. Wzrost konsumpcji, choć przeważnie na wyrost i na kredyt, daje nam poczucie zadowolenia. Rośnie też relatywna zamożność społeczeństwa - mówi prof. Leszek Zienkowski, ekonomista z Polskiej Akademii Nauk. - Traktujmy jednak informacje o biedzie na świecie z przymrużeniem oka. Niezależnie od tego, czy badania przeprowadzane są w Japonii, czy w Ameryce Południowej, prawie zawsze co piąta osoba jest ze swojego życia niezadowolona.
Wyniki badań OBOP
i mieszkańcy Unii Europejskiej? W USA do biedy przyznaje się co czwarty mieszkaniec, w zachodniej Europie - co piąty. Najnowsze badania OBOP dowodzą, że w Polsce jedynie 15 proc. społeczeństwa nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. - To niezły wynik. Wzrost konsumpcji, choć przeważnie na wyrost i na kredyt, daje nam poczucie zadowolenia. Rośnie też relatywna zamożność społeczeństwa - mówi prof. Leszek Zienkowski, ekonomista z Polskiej Akademii Nauk. - Traktujmy jednak informacje o biedzie na świecie z przymrużeniem oka. Niezależnie od tego, czy badania przeprowadzane są w Japonii, czy w Ameryce Południowej, prawie zawsze co piąta osoba jest ze swojego życia niezadowolona.<br>Wyniki badań OBOP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!