Typ tekstu: Prasa
Tytuł: NAJ
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
erotyczny - w łóżku nie brzmi najlepiej.
Co w naszym języku jest dla Ciebie najtrudniejsze?
- Mylą mi się czasowniki dokonane i niedokonane. Odmianę rzeczowników już opanowałem.
Wymowa nie sprawia Ci kłopotu?
- Co jakiś czas znajduję jakieś swoje ulubione słówko. Kiedyś na pierwszym miejscu były "bąbelki". W tej chwili moi faworyci to "zadziorny" i "przyćmiewać".
Co sądzisz o naszej kuchni?
- Uwielbiam gołąbki i żurek. Poza tym jednak polska kuchnia nie bardzo mi odpowiada. Jest podobna do niemieckiej - zbyt tłusta i zbyt ciężka. Nie lubię ciężkich rzeczy, dlatego czasem nie trawię moich rodaków. Ale i Polacy bywają ciężcy... nie tylko w kuchni.
Gotujesz w
erotyczny - w łóżku nie brzmi najlepiej.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;Co w naszym języku jest dla Ciebie najtrudniejsze?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;- Mylą mi się czasowniki dokonane i niedokonane. Odmianę rzeczowników już opanowałem.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;Wymowa nie sprawia Ci kłopotu?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;- Co jakiś czas znajduję jakieś swoje ulubione słówko. Kiedyś na pierwszym miejscu były "bąbelki". W tej chwili moi faworyci to "zadziorny" i "przyćmiewać".&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;Co sądzisz o naszej kuchni?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;- Uwielbiam gołąbki i żurek. Poza tym jednak polska kuchnia nie bardzo mi odpowiada. Jest podobna do niemieckiej - zbyt tłusta i zbyt ciężka. Nie lubię ciężkich rzeczy, dlatego czasem nie trawię moich rodaków. Ale i Polacy bywają ciężcy... nie tylko w kuchni.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;Gotujesz w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego