Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
polskie określenie karty pocztowej. I odtąd pojawiła się nazwa pocztówka, której autorem był Henryk Sienkiewicz. Tego samego roku we Francji swoje zbiory pokazywał francuski kolekcjoner, który był właścicielem 150 tysięcy pocztówek z całego świata.
Kiedy z końcem XIX wieku odkryto Zakopane i Tatry, skaliste góry, dzika przyroda i góralski folklor zafascynowały przybyszów z Polski, turystów i badaczy. Inspirowały poetów i pisarzy, muzyków, malarzy i fotografików. Zaczęto wówczas także drukować pocztówki tatrzańskie, które były popularną formą promocji tego regionu. Ponadto Tatry, Zakopane i góralszczyzna stały się symbolem wolnej Polski. Przyszła moda na odbycie kuracji lub spędzenie wakacji pod Giewontem.
Najstarsza pocztówka tatrzańska
polskie określenie karty pocztowej. I odtąd pojawiła się nazwa pocztówka, której autorem był Henryk Sienkiewicz. Tego samego roku we Francji swoje zbiory pokazywał francuski kolekcjoner, który był właścicielem 150 tysięcy pocztówek z całego świata.<br>Kiedy z końcem XIX wieku odkryto Zakopane i Tatry, skaliste góry, dzika przyroda i góralski folklor zafascynowały przybyszów z Polski, turystów i badaczy. Inspirowały poetów i pisarzy, muzyków, malarzy i fotografików. Zaczęto wówczas także drukować pocztówki tatrzańskie, które były popularną formą promocji tego regionu. Ponadto Tatry, Zakopane i góralszczyzna stały się symbolem wolnej Polski. Przyszła moda na odbycie kuracji lub spędzenie wakacji pod Giewontem.<br>Najstarsza pocztówka tatrzańska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego