Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bliźniacze bękarty światowej żydomasonerii", a "metodyczna degradacja i eksterminacja Narodu Polskiego" nie ustaje do dziś ("Dwa wieki polskiej Golgoty", "Rządy zbirów 1940-1990", "Polska w bagnie", "Piąty rozbiór Polski", "A naród śpi").

Rafał Pankowski z Nigdy Więcej nie ma wątpliwości, że propagowanie takich tez powinno być ścigane. - W innych krajach zapadają wyroki za opublikowanie zdania typu "Żydzi to złodzieje". Nasze prawo też przewiduje kary za znieważanie i nawoływanie do waśni na tle różnic narodowościowych, etnicznych i wyznaniowych. Ale zdaniem wielu prawników treści zawarte w takich książkach nie znieważają i nie nawołują do waśni.
Paragrafy 256 i 257 kodeksu karnego, na które
bliźniacze bękarty światowej &lt;orig&gt;żydomasonerii&lt;/&gt;", a "metodyczna degradacja i eksterminacja Narodu Polskiego" nie ustaje do dziś ("Dwa wieki polskiej Golgoty", "Rządy zbirów 1940-1990", "Polska w bagnie", "Piąty rozbiór Polski", "A naród śpi").<br><br>Rafał Pankowski z Nigdy Więcej nie ma wątpliwości, że propagowanie takich tez powinno być ścigane. - W innych krajach zapadają wyroki za opublikowanie zdania typu "Żydzi to złodzieje". Nasze prawo też przewiduje kary za znieważanie i nawoływanie do waśni na tle różnic narodowościowych, etnicznych i wyznaniowych. Ale zdaniem wielu prawników treści zawarte w takich książkach nie znieważają i nie nawołują do waśni.<br>Paragrafy 256 i 257 kodeksu karnego, na które
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego