Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 5 (153)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Alarm ten jest tym groźniejszy, że większość nauczycieli nie ma pojęcia, jak wyglądają "używki diabła". Ich wiedzę na ten temat postanowili uzupełnić policjanci, dotrzeć też do rodziców. Zademonstrować, jaki zapach ma palona marihuana. Pokazać, jak wygląda haszysz, amfetamina, LSD. Zorganizowali w sali kinowej KWP seminarium poświęcone zapobieganiu narkomanii, połączone z pokazem.
- O Boże! - westchnęła jedna z nauczycielek na widok kolorowych kulek z ptakami i świnkami, umieszczonych na planszy z napisem: "Ecstasy - narkotyk syntetyczny nowej generacji, odmiana amfetaminy".
- Takie same kulki widziałam u swoich uczniów, myślałam że to cukierki!
Inni uczestnicy pokazu z wypiekami na twarzach oglądali tablicę
Wojewódzkiej Policji w Lublinie.<br>Alarm ten jest tym groźniejszy, że większość nauczycieli nie ma pojęcia, jak wyglądają &lt;q&gt;"używki diabła"&lt;/&gt;. Ich wiedzę na ten temat postanowili uzupełnić policjanci, dotrzeć też do rodziców. Zademonstrować, jaki zapach ma palona marihuana. Pokazać, jak wygląda haszysz, amfetamina, LSD. Zorganizowali w sali kinowej KWP seminarium poświęcone zapobieganiu narkomanii, połączone z pokazem.<br>&lt;q&gt;- O Boże!&lt;/&gt; - westchnęła jedna z nauczycielek na widok kolorowych kulek z ptakami i świnkami, umieszczonych na planszy z napisem: &lt;q&gt;"Ecstasy - narkotyk syntetyczny nowej generacji, odmiana amfetaminy"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Takie same kulki widziałam u swoich uczniów, myślałam że to cukierki!&lt;/&gt;<br>Inni uczestnicy pokazu z wypiekami na twarzach oglądali tablicę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego