Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
tak, na terenie woj. wrocławskiego większość istniejących spółdzielni produkcyjnych ukończyło pracę wiosenną 1-3 tygodni wcześniej i sprawniej, niż chłopi gospodarujący indywidualnie. W spółdzielni produkcyjnej Kamieniec siew zbóż jarych zakończono już 30 marca, wtedy, kiedy gospodarze na gospodarstwach indywidualnych zasiew dopiero rozpoczęli. W spółdzielniach produkcyjnych woj. szczecińskiego przeciętne plony żyta zapowiadają się do 18 q z ha, owsa do 20 q, ziemniaków do 150 q. A dniówka obrachunkowa spółdzielców wyniesie ok. 800 zł.
Cóż wiec dziwnego, że na każde 17 gromad w woj. szczecińskim jest jedna spółdzielnia, a w każdej 12 gromadzie mało i średniorolni chłopi organizują nową spółdzielnię.
Fakty są uparte
tak, na terenie woj. wrocławskiego większość istniejących spółdzielni produkcyjnych ukończyło pracę wiosenną 1-3 tygodni wcześniej i sprawniej, niż chłopi gospodarujący indywidualnie. W spółdzielni produkcyjnej Kamieniec siew zbóż jarych zakończono już 30 marca, wtedy, kiedy gospodarze na gospodarstwach indywidualnych zasiew dopiero rozpoczęli. W spółdzielniach produkcyjnych woj. szczecińskiego przeciętne plony żyta zapowiadają się do 18 q z ha, owsa do 20 q, ziemniaków do 150 q. A dniówka obrachunkowa spółdzielców wyniesie ok. 800 zł. <br>Cóż wiec dziwnego, że na każde 17 gromad w woj. szczecińskim jest jedna spółdzielnia, a w każdej 12 gromadzie mało i średniorolni chłopi organizują nową spółdzielnię. <br>Fakty są uparte
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego