Typ tekstu: Książka
Autor: Skrzydło Wiesław
Tytuł: Ustrój polityczny Francji
Rok: 1997
tendencji była wola dokonania zmian ustrojowych. Warto także podkreślić, że żadne z ugrupowań politycznych związanych z ruchem oporu nie opowiadało się za powrotem do ustroju III Republiki.
Do kształtowania zasad ustrojowych powojennej Francji przystąpiły partie polityczne jeszcze w okresie okupacji , choć stanowisko ich cechuje różnorodność. W sprawie przyszłości ustroju Francji zarysowały się dwie podstawowe koncepcje . Pierwsza z nich pozostaje w związku z formami ustrojowymi III Republiki, postuluje powrót, przynajmniej czasowy - do jej instytucji ustrojowych. Druga zaś objęła zwolenników budowy nowego ustroju, wprawdzie nie w sensie społeczno-gospodarczym, ale przynajmniej politycznym i określanego mianem IV Republiki .
W łonie ugrupowań opowiadających się na
tendencji była wola dokonania zmian ustrojowych. Warto także podkreślić, że żadne z ugrupowań politycznych związanych z ruchem oporu nie opowiadało się za powrotem do ustroju III Republiki.<br>Do kształtowania zasad ustrojowych powojennej Francji przystąpiły partie polityczne jeszcze w okresie okupacji , choć stanowisko ich cechuje różnorodność. W sprawie przyszłości ustroju Francji zarysowały się dwie podstawowe koncepcje . Pierwsza z nich pozostaje w związku z formami ustrojowymi III Republiki, postuluje powrót, przynajmniej czasowy - do jej instytucji ustrojowych. Druga zaś objęła zwolenników budowy nowego ustroju, wprawdzie nie w sensie społeczno-gospodarczym, ale przynajmniej politycznym i określanego mianem IV Republiki .<br>W łonie ugrupowań opowiadających się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego