Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 03.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Morskie w Szczecinie i Gdyni, podległe polskiemu rządowi, nie rozpatrzyły sprawy bezstronnie i naruszyły zasady wynikające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
Izby Morskie stwierdziły, że prom wypłynął w morze niezdatny do żeglugi, przy bardzo trudnych warunkach pogodowych i że popełniono błędy w nawigacji. Winą za katastrofę obciążono jednak częściowo załogę, zarzucając jej m.in. niedbalstwo i złą koordynację działań. W 2003 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił zaś pozwy wdów o odszkodowania argumentując, że roszczenia uległy przedawnieniu. Po kilku miesiącach Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił ten wyrok.
Zatonięcie promu podczas sztormu na Bałtyku, w nocy z 13 na 14 stycznia 1993
Morskie w Szczecinie i Gdyni, podległe polskiemu rządowi, nie rozpatrzyły sprawy bezstronnie i naruszyły zasady wynikające z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.<br>Izby Morskie stwierdziły, że prom wypłynął w morze niezdatny do żeglugi, przy bardzo trudnych warunkach pogodowych i że popełniono błędy w nawigacji. Winą za katastrofę obciążono jednak częściowo załogę, zarzucając jej m.in. niedbalstwo i złą koordynację działań. W 2003 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił zaś pozwy wdów o odszkodowania argumentując, że roszczenia uległy przedawnieniu. Po kilku miesiącach Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił ten wyrok.<br>Zatonięcie promu podczas sztormu na Bałtyku, w nocy z 13 na 14 stycznia 1993
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego