Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
w którym partnerzy są "na starcie" zdrowi i wierni - mówi Wiesław Sokoluk. - Wtedy mogą robić wszystko: w "nagrodę" mają do dyspozycji pełną gamę zachowań seksualnych, które z przypadkowymi partnerami są co najmniej ryzykowne.
Najmniejsze ryzyko to związek ze stałym, wiernym partnerem. Z każdą zmianą partnera ryzyko wzrasta, zgodnie ze starą zasadą: "śpiąc z jednym mężczyzną, śpisz jednocześnie ze wszystkimi jego kochankami". Ryzyko rośnie, jeśli - nie pozostając w stałym związku - uprawiasz seks bez zabezpieczenia: prezerwatywa zmniejsza ryzyko zakażenia o 85-95% (lekarze nie są zgodni w ocenach). Szansę na zakażenie możesz zmniejszyć unikając ryzykownych zachowań seksualnych, do których należą:
- Stosunki analne. Najbardziej
w którym partnerzy są "na starcie" zdrowi i wierni - mówi Wiesław Sokoluk. - Wtedy mogą robić wszystko: w "nagrodę" mają do dyspozycji pełną gamę zachowań seksualnych, które z przypadkowymi partnerami są co najmniej ryzykowne.<br>Najmniejsze ryzyko to związek ze stałym, wiernym partnerem. Z każdą zmianą partnera ryzyko wzrasta, zgodnie ze starą zasadą: "śpiąc z jednym mężczyzną, śpisz jednocześnie ze wszystkimi jego kochankami". Ryzyko rośnie, jeśli - nie pozostając w stałym związku - uprawiasz seks bez zabezpieczenia: prezerwatywa zmniejsza ryzyko zakażenia o 85-95% (lekarze nie są zgodni w ocenach). Szansę na zakażenie możesz zmniejszyć unikając ryzykownych zachowań seksualnych, do których należą:<br>- Stosunki analne. Najbardziej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego