Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
por. s. 66).
To, iż "nasza wiara jest głęboko antropologiczna" nie oznacza, że jest naiwna.
Ta wiara wie, jak bardzo człowiek jest uwikłany w zło, jak wiele zła czyni sam, jak często jego drogi krzyżują się z drogami Bożymi miast do nich prowadzić.
Czy wynika z tego jakiś pesymizm, jakieś zasadnicze potępienie, jakieś odrzucenie?
Spotkać można w prasie światowej zdania, że Papież jest pogniewany na współczesność, że się od niej odwraca, że rozczarowany jest nie zawsze przychylnymi echami, jakie towarzyszą jego nauczaniu.
Tym krytykom wpisałbym do sztambucha taką myśl: "Wciąż na nowo Kościół podejmuje zmaganie się z duchem tego świata, co
por. s. 66).<br>To, iż "nasza wiara jest głęboko antropologiczna" nie oznacza, że jest naiwna.<br>Ta wiara wie, jak bardzo człowiek jest uwikłany w zło, jak wiele zła czyni sam, jak często jego drogi krzyżują się z drogami Bożymi miast do nich prowadzić.<br>Czy wynika z tego jakiś pesymizm, jakieś zasadnicze potępienie, jakieś odrzucenie?<br>Spotkać można w prasie światowej zdania, że Papież jest pogniewany na współczesność, że się od niej odwraca, że rozczarowany jest nie zawsze przychylnymi echami, jakie towarzyszą jego nauczaniu.<br>Tym krytykom wpisałbym do sztambucha taką myśl: "Wciąż na nowo Kościół podejmuje zmaganie się z duchem tego świata, co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego