Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sprawozdania autorstwa Zbigniewa Ziobry (choć nadal oficjalnie nie rozstrzygnięto, czy procedura głosowania została zakończona).
Trójka sędziów, ogłaszając 26 kwietnia werdykt, nie była jednomyślna. Votum separatum w sprawie kwalifikacji czynu i wysokości kary złożył sam przewodniczący składu Marek Celej. Uznał, że należało jednak skazać Rywina za płatną protekcję, natomiast wykonywanie kary zawiesić.
Lew Rywin pozostaje na wolności do czasu uprawomocnienia się wyroku. Od czerwca ma też z powrotem paszport, na którego zwrot zgodził się sąd, podnosząc producentowi do miliona złotych poręczenie majątkowe na hipotece nieruchomości w Konstancinie.
p. ś.Kapusta poza prawem?

Nie zamierzam w najbliższym czasie przyjeżdżać do Katowic. A jak
sprawozdania autorstwa &lt;name type="person"&gt;Zbigniewa Ziobry&lt;/&gt; (choć nadal oficjalnie nie rozstrzygnięto, czy procedura głosowania została zakończona).<br>Trójka sędziów, ogłaszając 26 kwietnia werdykt, nie była jednomyślna. Votum separatum w sprawie kwalifikacji czynu i wysokości kary złożył sam przewodniczący składu &lt;name type="person"&gt;Marek Celej&lt;/&gt;. Uznał, że należało jednak skazać &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt; za płatną protekcję, natomiast wykonywanie kary zawiesić.<br>&lt;name type="person"&gt;Lew Rywin&lt;/&gt; pozostaje na wolności do czasu uprawomocnienia się wyroku. Od czerwca ma też z powrotem paszport, na którego zwrot zgodził się sąd, podnosząc producentowi do miliona złotych poręczenie majątkowe na hipotece nieruchomości w &lt;name type="place"&gt;Konstancinie&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;p. ś.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kapusta poza prawem?&lt;/&gt;<br><br>Nie zamierzam w najbliższym czasie przyjeżdżać do &lt;name type="place"&gt;Katowic&lt;/&gt;. A jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego