Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
rozwijał także działalność w ramach tzw. walki o szkołę polską.
Innym przejawem działalności NZR w latach 1905-1907 było organizowanie związków zawodowych i udział w ekonomicznych walkach klasy robotniczej. NZR podjął decyzję o tworzeniu własnego ruchu zawodowego na wiecu 12 listopada 1905 r. w Warszawie.
Właściwa praca nad organizowaniem ruchu zawodowego rozpoczęła się dopiero po wydaniu 4(17) marca 1906 r. "Tymczasowych przepisów o związkach i stowarzyszeniach", które obowiązywały do 1915 r. W miesiąc potem na III Zjeździe NZR zapadła oficjalna uchwała o tworzeniu przez NZR legalnych związków zawodowych.
Czołowymi organizatorami ruchu związkowego byli: Gustaw Simon, Jan Brzeskot (działacz związkowy z
rozwijał także działalność w ramach tzw. walki o szkołę polską.<br>Innym przejawem działalności NZR w latach 1905-1907 było organizowanie związków zawodowych i udział w ekonomicznych walkach klasy robotniczej. NZR podjął decyzję o tworzeniu własnego ruchu zawodowego na wiecu 12 listopada 1905 r. w Warszawie.<br>Właściwa praca nad organizowaniem ruchu zawodowego rozpoczęła się dopiero po wydaniu 4(17) marca 1906 r. "Tymczasowych przepisów o związkach i stowarzyszeniach", które obowiązywały do 1915 r. W miesiąc potem na III Zjeździe NZR zapadła oficjalna uchwała o tworzeniu przez NZR legalnych związków zawodowych.<br>Czołowymi organizatorami ruchu związkowego byli: Gustaw Simon, Jan Brzeskot (działacz związkowy z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego