Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach łatwiej jest napisać biogram uczonego z XVIII czy XIX w. niż zmarłego przed kilkoma laty pracownika naukowego z ostatniego trzydziestopięciolecia. Rodziny, do których się zwracamy, na ogół nie udostępniają nam materiałów najistotniejszych, a instytucje, które ich zatrudniały, przekazują przeważnie zdezaktualizowane akta personalne na makulaturę.
To - co zgromadzono jednak w Archiwum PAN - mimo wielkich trudności (w tym stałego niedostatku finansów na zakupy) zasługuje na bardzo wnikliwą analizę wszystkich historyków. W Warszawie uratowano przed zniszczeniem np. spuścizny (bądź ich fragmenty):.
Z adnotacji zamieszczonych przy poszczególnych spuściznach wynika, że zaledwie część z nich
Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach łatwiej jest napisać biogram uczonego z XVIII czy XIX w. niż zmarłego przed kilkoma laty pracownika naukowego z ostatniego trzydziestopięciolecia. Rodziny, do których się zwracamy, na ogół nie udostępniają nam materiałów najistotniejszych, a instytucje, które ich zatrudniały, przekazują przeważnie zdezaktualizowane akta personalne na makulaturę.<br> To - co zgromadzono jednak w Archiwum PAN - mimo wielkich trudności (w tym stałego niedostatku finansów na zakupy) zasługuje na bardzo wnikliwą analizę wszystkich historyków. W Warszawie uratowano przed zniszczeniem np. spuścizny (bądź ich fragmenty):&lt;gap&gt;. <br> Z adnotacji zamieszczonych przy poszczególnych spuściznach wynika, że zaledwie część z nich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego