Typ tekstu: Książka
Autor: Lem Stanisław
Tytuł: Niezwyciężony
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1963
mówicie?! - wybuchnął Rohan.
Sax zaciągnął paski futerału, wstał i podszedł do niego na krok.
- Proszę się opanować, nawigatorze...
Rohan zmrużył oczy, zacisnął pięści, jego wysiłek był tyleż ogromny, co daremny. Jak zwykle w takich chwilach, budziła się w nim pasja. Tę najtrudniej przychodziło powściągać.
- Przepraszam... - wybełkotał. - Więc co to właściwie znaczy?
Sax rozpinał obszerny skafander, który osunął się na podłogę, i pozorna wielkość opuściła go. Był znowu chudym, przygarbionym człowiekiem o wąskiej piersi, z cienkimi, nerwowymi rękami.
- Wiem nie więcej od pana - powiedział. - A może i mniej.
Rohan nic nie rozumiał, ale uczepił się jego ostatnich słów.
- Jak to...? Dlaczego mniej
mówicie?! - wybuchnął Rohan.<br> Sax zaciągnął paski futerału, wstał i podszedł do niego na krok.<br>- Proszę się opanować, nawigatorze...<br> Rohan zmrużył oczy, zacisnął pięści, jego wysiłek był tyleż ogromny, co daremny. Jak zwykle w takich chwilach, budziła się w nim pasja. Tę najtrudniej przychodziło powściągać.<br> - Przepraszam... - wybełkotał. - Więc co to właściwie znaczy?<br> Sax rozpinał obszerny skafander, który osunął się na podłogę, i pozorna wielkość opuściła go. Był znowu chudym, przygarbionym człowiekiem o wąskiej piersi, z cienkimi, nerwowymi rękami.<br>- Wiem nie więcej od pana - powiedział. - A może i mniej.<br>Rohan nic nie rozumiał, ale uczepił się jego ostatnich słów.<br>- Jak to...? Dlaczego mniej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego