Typ tekstu: Książka
Tytuł: Oni
Rok: 1997
w szczegóły, mówił o sytuacji międzynarodowej, a było jasne, że on mógł ją pełniej oceniać niż my.

A nie mogliście wejść w koalicję na przykład z Czechosłowacją albo Węgrami, żeby wystąpić przeciwko?
Dlaczego przeciwko?

Żeby dać mniej.
No tak, córuś, no tak.

Pan się śmieje.
Oj, córuś, umówić się, to znaczy przygotować sobie proces. Przecież nie mieliby żadnych skrupułów.

Żadnych?
Żadnych. Gdybyśmy zawarli jakieś porozumienie za ich plecami? Żadnych! Mogliśmy jedynie wysuwać jakieś argumenty, że nasza sytuacja gospodarcza jest trudna, że pogorszenie stopy życiowej ludności może grozić wybuchem strajków.
Na naradach sztabowych uzgodniono propozycje ramowe, które następnie rozpatrzyły rządy krajów socjalistycznych
w szczegóły, mówił o sytuacji międzynarodowej, a było jasne, że on mógł ją pełniej oceniać niż my.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;A nie mogliście wejść w koalicję na przykład z Czechosłowacją albo Węgrami, żeby wystąpić przeciwko?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Dlaczego przeciwko?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Żeby dać mniej.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;No tak, córuś, no tak.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Pan się śmieje.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Oj, córuś, umówić się, to znaczy przygotować sobie proces. Przecież nie mieliby żadnych skrupułów. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Żadnych?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Żadnych. Gdybyśmy zawarli jakieś porozumienie za ich plecami? Żadnych! Mogliśmy jedynie wysuwać jakieś argumenty, że nasza sytuacja gospodarcza jest trudna, że pogorszenie stopy życiowej ludności może grozić wybuchem strajków.<br>Na naradach sztabowych uzgodniono propozycje ramowe, które następnie rozpatrzyły rządy krajów socjalistycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!