Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
Marty. Zamarła przestrzeń broni do niej dostępu. Ulka schodzi przeciwnym skłonem pochyłości, szlakiem znaczonym z obu stron zczerniałymi pniami.
Grabowa aleja - odgaduje drogę z oszczędnych wspomnień babki. I ta kaleka droga wyprowadza ją na trakt.
Maszerującą skrajem dziewczynę mija podfatygowany traktor, ciągnie dwukólkę z nadwoziem obudowanym ściankami z metalowych prętów, zwalnia wydalając kłęby czarnego dymu zawodząc i brzęcząc.
- Do Koronowa? Ulka nie jest pewna czy akurat w Koronowie-wsi, znajdzie ślad Marty, skoro Koronowo-dwór przestało istnieć. Ponieważ jednak zdarzyła się podwoda postanowiła skorzystać. Nie ma sensu wracać do szosy przez chaszcze i odłogi, którędy przyszła.
- Na wnuki czy na dziady
Marty. Zamarła przestrzeń broni do niej dostępu. Ulka schodzi przeciwnym skłonem pochyłości, szlakiem znaczonym z obu stron zczerniałymi pniami.<br>Grabowa aleja - odgaduje drogę z oszczędnych wspomnień babki. I ta kaleka droga wyprowadza ją na trakt.<br>Maszerującą skrajem dziewczynę mija podfatygowany traktor, ciągnie dwukólkę z nadwoziem obudowanym ściankami z metalowych prętów, zwalnia wydalając kłęby czarnego dymu zawodząc i brzęcząc.<br>- Do Koronowa? Ulka nie jest pewna czy akurat w Koronowie-wsi, znajdzie ślad Marty, skoro Koronowo-dwór przestało istnieć. Ponieważ jednak zdarzyła się podwoda postanowiła skorzystać. Nie ma sensu wracać do szosy przez chaszcze i odłogi, którędy przyszła.<br>- Na wnuki czy na dziady
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego