Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
że zapach jest uznawany za przyjemny lub nieprzyjemny - zostaje mu przypisana odpowiednia klasa jakości hedonicznej (p. 3.3).
Dodatkowe informacje o zapachu są zawarte w częstości przekazywanych impulsów. Większa częstość odpowiada silniejszym wrażeniom -większej intensywności zapachu (p. 3.4).
Od wymienionych cech zapachu zanieczyszczeń powietrza, którym oddychamy w różnych sytuacjach życiowych, oraz od częstości występowania odorów w naszym otoczeniu zależy ogólne wrażenie uciążliwości zapachu (p. 3.5).
3.2. Rodzaj zapachu
Próby wyodrębnienia jakościowych klas zapachów są podejmowane od stuleci z miernym powodzeniem. Najstarsze propozycje były oparte wyłącznie na subiektywnej ocenie podobieństwa lub braku podobieństwa danego zapachu do zapachu wzorca, od
że zapach jest uznawany za przyjemny lub nieprzyjemny - zostaje mu przypisana odpowiednia klasa jakości hedonicznej (p. 3.3).<br>Dodatkowe informacje o zapachu są zawarte w częstości przekazywanych impulsów. Większa częstość odpowiada silniejszym wrażeniom -większej intensywności zapachu (p. 3.4).<br>Od wymienionych cech zapachu zanieczyszczeń powietrza, którym oddychamy w różnych sytuacjach życiowych, oraz od częstości występowania odorów w naszym otoczeniu zależy ogólne wrażenie uciążliwości zapachu (p. 3.5).<br>&lt;tit&gt;3.2. Rodzaj zapachu&lt;/&gt;<br>Próby wyodrębnienia jakościowych klas zapachów są podejmowane od stuleci z miernym powodzeniem. Najstarsze propozycje były oparte wyłącznie na subiektywnej ocenie podobieństwa lub braku podobieństwa danego zapachu do zapachu wzorca, od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego