Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
Jako miejsce zimowania został wybrany Turbacz. Odtąd rozpoczął się drugi etap w życiu i działalności batalionu w warunkach stałego miejsca postoju i określonego terenu operacyjnego.
Góra Turbacz, do której prowadziło tylko kilka dróg, stała się główną bazą wypadową oddziału. Tam znajdowała się radiostacja, konie, zapasy amunicji, broni, materiałów wybuchowych, zapasy żywności. Tam też leczyli się ranni i chorzy. Obowiązki szefa sanitarnego i lekarza pełnił umiejętnie felczer Piotr Kochanow.
Działalność dywersyjna oddziału w tym okresie jest stosunkowo nieduża, zapis nr 28 notuje, że za okres od 16 listopada do 20 grudnia wysadzono 2 pociągi i rozbito 4 samochody. Oddział w tym czasie
Jako miejsce zimowania został wybrany Turbacz. Odtąd rozpoczął się drugi etap w życiu i działalności batalionu w warunkach stałego miejsca postoju i określonego terenu operacyjnego.<br>Góra Turbacz, do której prowadziło tylko kilka dróg, stała się główną bazą wypadową oddziału. Tam znajdowała się radiostacja, konie, zapasy amunicji, broni, materiałów wybuchowych, zapasy żywności. Tam też leczyli się ranni i chorzy. Obowiązki szefa sanitarnego i lekarza pełnił umiejętnie felczer Piotr Kochanow.<br>Działalność dywersyjna oddziału w tym okresie jest stosunkowo nieduża, zapis nr 28 notuje, że za okres od 16 listopada do 20 grudnia wysadzono 2 pociągi i rozbito 4 samochody. Oddział w tym czasie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!