Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
w swej podróży naukowej zagranicę.
Tymczasem genjusz Abela rozwijał swe skrzydła. Już wtedy miał on w zarysie wszystkie swe najważniejsze prace, dotyczące funkcyj eliptycznych. Sławne twierdzenie Abela było już właściwie wówczas udowodnione. Nie nadszedł jeszcze jednak czas zrozumienia przez współczesnych całej głębi i doniosłości dokonanych odkryć.
Aby należycie ocenić pracę Abela, musimy wziąć pod uwagę, że poza lekturą klasyków, Eulera i Lagrange'a, nie miał zupełnie innych bodźców naukowych. bowiem ówczesne środowisko matematyczne Christjanji, leżącej zdala od wielkich centrów naukowych, nie sprzyjało głębszej pracy twórczej.




Nowy okres w życiu Abela rozpoczyna wielka podróż naukowa za granicę, do wielkich centrów umysłowych Francji i
w swej podróży naukowej zagranicę.<br>Tymczasem genjusz Abela rozwijał swe skrzydła. Już wtedy miał on w zarysie wszystkie swe najważniejsze prace, dotyczące funkcyj eliptycznych. Sławne twierdzenie Abela było już właściwie wówczas udowodnione. Nie nadszedł jeszcze jednak czas zrozumienia przez współczesnych całej głębi i doniosłości dokonanych odkryć.<br>Aby należycie ocenić pracę Abela, musimy wziąć pod uwagę, że poza lekturą klasyków, Eulera i Lagrange'a, nie miał zupełnie innych bodźców naukowych. bowiem ówczesne środowisko matematyczne Christjanji, leżącej zdala od wielkich centrów naukowych, nie sprzyjało głębszej pracy twórczej.<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;page nr=65&gt;<br><br>Nowy okres w życiu Abela rozpoczyna wielka podróż naukowa za granicę, do wielkich centrów umysłowych Francji i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego