Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 36
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
dzieci z Zespołu Regionalnego "Orawianie" im. Heródka z Lipnicy Wielkiej-Przywarówki oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Kiczorach.
Jolanta FlachZmiany w szkolnictwie

1 września w Kiczorach, po uroczystym otwarciu małopolskiego roku szkolnego, odbyła się konferencja prasowa, na której poruszano sprawy, związane z reformą szkolnictwa.
Korzystając z okazji przybycia pod Babią Górę przedstawicieli wojewody, sejmiku małopolskiego, Ministerstwa Edukacji Narodowej i kuratora oświaty, władze gminne Lipnicy Wielkiej zorganizowały konferencję prasową.
- Zmiany w szkolnictwie mają służyć przede wszystkim najmniejszym środowiskom, polskiej prowincji - powiedział Jerzy Lackowski, kurator oświaty z Krakowa. - Takie nowe budynki szkolne jak w Kiczorach czy Lipnicy Wielkiej zaczynają być rzeczą normalną
dzieci z Zespołu Regionalnego "Orawianie" im. Heródka z Lipnicy Wielkiej-Przywarówki oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Kiczorach.<br>&lt;au&gt;Jolanta Flach&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zmiany w szkolnictwie&lt;/tit&gt;<br><br>1 września w Kiczorach, po uroczystym otwarciu małopolskiego roku szkolnego, odbyła się konferencja prasowa, na której poruszano sprawy, związane z reformą szkolnictwa.<br>Korzystając z okazji przybycia pod Babią Górę przedstawicieli wojewody, sejmiku małopolskiego, Ministerstwa Edukacji Narodowej i kuratora oświaty, władze gminne Lipnicy Wielkiej zorganizowały konferencję prasową.<br>- Zmiany w szkolnictwie mają służyć przede wszystkim najmniejszym środowiskom, polskiej prowincji - powiedział Jerzy Lackowski, kurator oświaty z Krakowa. - Takie nowe budynki szkolne jak w Kiczorach czy Lipnicy Wielkiej zaczynają być rzeczą normalną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego