Typ tekstu: Książka
Autor: Korczak Janusz
Tytuł: Król Maciuś Pierwszy
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1923
razy kto powiedział, że pociąg stać będzie długo, pociąg ruszał nagle - i żołnierze wskakiwali w biegu, a niejeden nie zdążył i zostawał w drodze.
- Uczą nas tak w drodze, żeby się nie gapić - domyślał się któryś.
Zajechali na większą stację. I naprawdę się okazało, że przejeżdżać będzie jakaś wielka figura. Flagi, warta honorowa, jakieś damy biało ubrane i dwoje dzieci z pięknymi bukietami.
- Królewskim pociągiem jedzie na front sam minister wojny.
Znów postawili pociąg na sąsiedniej linii, gdzie stali całą noc, którą Maciuś przespał kamiennym snem. Głodny, zmęczony i smutny - spał Maciuś i nic mu się nie śniło.
Od świtu czyszczono
razy kto powiedział, że pociąg stać będzie długo, pociąg ruszał nagle - i żołnierze wskakiwali w biegu, a niejeden nie zdążył i zostawał w drodze.<br>- Uczą nas tak w drodze, żeby się nie gapić - domyślał się któryś.<br>Zajechali na większą stację. I naprawdę się okazało, że przejeżdżać będzie jakaś wielka figura. Flagi, warta honorowa, jakieś damy biało ubrane i dwoje dzieci z pięknymi bukietami.<br>- Królewskim pociągiem jedzie na front sam minister wojny.<br>Znów postawili pociąg na sąsiedniej linii, gdzie stali całą noc, którą Maciuś przespał kamiennym snem. Głodny, zmęczony i smutny - spał Maciuś i nic mu się nie śniło.<br>Od świtu czyszczono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego