Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Goniec Warzawski
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1939
Str. narodowego. Członkowie zarządu głównego podchodzą czwórkami, stają przed katafalkiem i wpatrzeni w Trumnę, salutują Ją długo i w skupieniu.
Dalej płyną nieprzeliczone poczty wieńców, niesionych przez delegacje. Za wieńcami idą poczty sztandarowe. Przechodzą i chylą się przed Trumną stare, okryte sławą pól bitewnych we Francji w Polsce sztandary gen. Hallera, dalej idą w mundurach Dowborczycy ze sztandarami, dalej sztandary i delegacje Sokoła. Na piersiach maszerujących widnieją krzyże i medale wojskowe.
Las proporców
Z kolei wpatrzeni w Trumnę maszerują członkowie Str. narodowego. Płynie las różnobarwnych proporców. Proporce te chylą się ku ziemi, oddając salut Trumnie.
Przeszło 40 minut trwa przemarsz pocztów
Str. narodowego. Członkowie zarządu głównego podchodzą czwórkami, stają przed katafalkiem i wpatrzeni w Trumnę, salutują Ją długo i w skupieniu.<br>Dalej płyną nieprzeliczone poczty wieńców, niesionych przez delegacje. Za wieńcami idą poczty sztandarowe. Przechodzą i chylą się przed Trumną stare, okryte sławą pól bitewnych we Francji w Polsce sztandary gen. Hallera, dalej idą w mundurach Dowborczycy ze sztandarami, dalej sztandary i delegacje Sokoła. Na piersiach maszerujących widnieją krzyże i medale wojskowe.<br>&lt;tit&gt;Las proporców&lt;/&gt;<br>Z kolei wpatrzeni w Trumnę maszerują członkowie Str. narodowego. Płynie las różnobarwnych proporców. Proporce te chylą się ku ziemi, oddając salut Trumnie.<br>Przeszło 40 minut trwa przemarsz pocztów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego