Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
co prowadzi do zaburzeń natury fizjologicznej. Stosunkowo powolny i niewielki przyrost masy zielonej nie wymaga u kaktusów intensywnego zasilania. Dlatego lepiej jest nawozić je częściej, natomiast używać roztworu o niższym stężeniu.
Duże znaczenie, dające doskonałe efekty, ma nawożenie dolistne, co w przypadku kaktusów należałoby raczej nazwać nawożeniem "docierniowym" lub "dołodygowym". Jak by go jednak nie nazwać, spełnia znakomicie zadanie dostarczając roślinie składników pokarmowych w sposób pozakorzeniowy, co pozwala na bardziej intensywne zasilanie bez ryzyka zasolenia substratu. Odpowiednie do tego są nawozy rozpuszczające się całkowicie bez widocznych zmętnień, gdyż w przeciwnym razie roztwór zasilający pozostawiłby na roślinach brzydkie ślady z osadu.
Nawozy organiczne nie
co prowadzi do zaburzeń natury fizjologicznej. Stosunkowo powolny i niewielki przyrost masy zielonej nie wymaga u kaktusów intensywnego zasilania. Dlatego lepiej jest nawozić je częściej, natomiast używać roztworu o niższym stężeniu. <br>Duże znaczenie, dające doskonałe efekty, ma nawożenie dolistne, co w przypadku kaktusów należałoby raczej nazwać nawożeniem "docierniowym" lub "dołodygowym". Jak by go jednak nie nazwać, spełnia znakomicie zadanie dostarczając roślinie składników pokarmowych w sposób pozakorzeniowy, co pozwala na bardziej intensywne zasilanie bez ryzyka zasolenia substratu. Odpowiednie do tego są nawozy rozpuszczające się całkowicie bez widocznych zmętnień, gdyż w przeciwnym razie roztwór zasilający pozostawiłby na roślinach brzydkie ślady z osadu. <br>Nawozy organiczne nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego