Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
duże uszy byłyby potrzebne nie tyle do latania ile do wydalania wyprodukowanego ciepła.
(BBC)Kosmiczne śmieci są niebezpieczne

kosmos Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) musiała przemieścić się o 4 km na wyższą orbitę, aby uniknąć zderzenia z dryfującym w przestrzeni kosmicznej narzędziem.
Stacja porusza się z prędkością 8 km na sekundę. Jakakolwiek kolizja z narzędziem o rozmiarach pudełka na buty mogłaby spowodować powstanie dziury w statku i wywołać nagły spadek ciśnienia w kabinach.
Kłopotliwy przyrząd zgubił astronauta James Voss podczas niedzielnych prac w przestrzeni kosmicznej.
(BBC)To małpy poznały czerwony kolor

nauka Zdolność rozpoznawania czerwonej barwy człowiek zawdzięcza swoim prowadzącym nadrzewny tryb
duże uszy byłyby potrzebne nie tyle do latania ile do wydalania wyprodukowanego ciepła.<br>&lt;au&gt;(BBC)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kosmiczne śmieci są niebezpieczne&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;kosmos&lt;/&gt; Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) musiała przemieścić się o 4 km na wyższą orbitę, aby uniknąć zderzenia z dryfującym w przestrzeni kosmicznej narzędziem.<br>Stacja porusza się z prędkością 8 km na sekundę. Jakakolwiek kolizja z narzędziem o rozmiarach pudełka na buty mogłaby spowodować powstanie dziury w statku i wywołać nagły spadek ciśnienia w kabinach.<br>Kłopotliwy przyrząd zgubił astronauta James Voss podczas niedzielnych prac w przestrzeni kosmicznej.<br>&lt;au&gt;(BBC)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;To małpy poznały czerwony kolor&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;nauka&lt;/&gt; Zdolność rozpoznawania czerwonej barwy człowiek zawdzięcza swoim prowadzącym nadrzewny tryb
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego