Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
szosie lokalnej z Radawnicy do Debrzyna, pięknie położona na wys. 150m n.p.m., w pagórkowatej okolicy, nad Jez. Kiełpińskim. Najbliższa okolica pełna zalesionych, pociętych parowami wzgórz, nosi lokalną nazwę "Szwajcarii Kiełpińskiej" i należy do najładniejszych zakątków woj. pilskiego. Wieś wielodrożnicowa, wzmiankowana w 1491. Chałupa z XVIIIw. z narożnym podcieniem. Jez.
Kiełpińskie (21ha) stanowi siedlisko dzikiego ptactwa. Około 1,5km na pd. wsch. jez. Gogolin (19ha, głęb. 10m). 2,5km na pn. od Kiełpina, w lesie, dwa grodziska wczesnośredniowieczne: jedno na szczycie tzw.
Zamkowej Góry i drugie odległe o ok. 500m na niewielkim pagórku, porośniętym lasem.
4km na zach. od Kiełpina
szosie lokalnej z Radawnicy do Debrzyna, pięknie położona na wys. 150m n.p.m., w pagórkowatej okolicy, nad Jez. Kiełpińskim. Najbliższa okolica pełna zalesionych, pociętych parowami wzgórz, nosi lokalną nazwę "Szwajcarii Kiełpińskiej" i należy do najładniejszych zakątków woj. pilskiego. Wieś wielodrożnicowa, wzmiankowana w 1491. Chałupa z XVIIIw. z narożnym podcieniem. Jez.<br>Kiełpińskie (21ha) stanowi siedlisko dzikiego ptactwa. Około 1,5km na pd. wsch. jez. Gogolin (19ha, głęb. 10m). 2,5km na pn. od Kiełpina, w lesie, dwa grodziska wczesnośredniowieczne: jedno na szczycie tzw.<br>Zamkowej Góry i drugie odległe o ok. 500m na niewielkim pagórku, porośniętym lasem.<br> 4km na zach. od Kiełpina
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego