Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kronika Warszawy
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
zdobytym skądś wozem konnym przez długie dni oblężenia Warszawy zdobywała i dostarczała żywność dla chorych w szpitalach.
W miarę upływu czasu wskutek systematycznych bombardowań ulegają zniszczeniu szpitale oblężonej Warszawy. Najbardziej ucierpiały szpitale przy ul. Zakroczymskiej i Siennej oraz Instytut Chirurgii Urazowej przy ul. 6 Sierpnia. Następnie zbombardowane zostały szpitale Dzieciątka Jezus i Św. Ducha oraz liczne punkty opatrunkowe. Płonie szpital oftalmiczny przy ul. Smolnej.
Nasilający się ogień artyleryjski nieprzyjaciela spowodował pogorszenie się warunków pracy szpitali. Górne pietra były zniszczone i przebywanie tam chorych było niebezpieczne, dlatego też życie w szpitalach koncentrowało się głównie na parterze i w piwnicach.
Dni 18 i
zdobytym skądś wozem konnym przez długie dni oblężenia Warszawy zdobywała i dostarczała żywność dla chorych w szpitalach.<br>W miarę upływu czasu wskutek systematycznych bombardowań ulegają zniszczeniu szpitale oblężonej Warszawy. Najbardziej ucierpiały szpitale przy ul. Zakroczymskiej i Siennej oraz Instytut Chirurgii Urazowej przy ul. 6 Sierpnia. Następnie zbombardowane zostały szpitale Dzieciątka Jezus i Św. Ducha oraz liczne punkty opatrunkowe. Płonie szpital oftalmiczny przy ul. Smolnej.<br>Nasilający się ogień artyleryjski nieprzyjaciela spowodował pogorszenie się warunków pracy szpitali. Górne pietra były zniszczone i przebywanie tam chorych było niebezpieczne, &lt;page nr=67&gt; dlatego też życie w szpitalach koncentrowało się głównie na parterze i w piwnicach.<br>Dni 18 i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego