Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.04 (3)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
czy łyski nie chcą lecieć na zimę do ciepłych krajów? Bo nauczyły się, że ludzie i tak nie pozwolą im zginąć.
Ptaki przekazują sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o tym, że mieszkańcy miast dostarczają im jedzenie.
- Miasta to takie ciepłe wyspy i to przyciąga do nich ptaki - mówi prof. Ludwik Tomiałojć (65 l.), ornitolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Łyski zimują we Wrocławiu zaledwie od 15 lat.
Jednak zmiana przyzwyczajeń wcale ptakom nie służy. Ludzie najczęściej karmią je chlebem, a to nie jest odpowiednia dieta dla skrzydlatych.
MS

TELEGRAM GIEŁDA
INFORMACJA DNIA
Jest szansa na tańsze paliwo.
Być może już w przyszłym
czy łyski nie chcą lecieć na zimę do ciepłych krajów? Bo nauczyły się, że ludzie i tak nie pozwolą im zginąć.<br>Ptaki przekazują sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o tym, że mieszkańcy miast dostarczają im jedzenie.<br>&lt;q&gt;- Miasta to takie ciepłe wyspy i to przyciąga do nich ptaki&lt;/&gt; - mówi prof. Ludwik Tomiałojć (65 l.), ornitolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Łyski zimują we Wrocławiu zaledwie od 15 lat.<br>Jednak zmiana przyzwyczajeń wcale ptakom nie służy. Ludzie najczęściej karmią je chlebem, a to nie jest odpowiednia dieta dla skrzydlatych.<br>&lt;au&gt;MS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;TELEGRAM GIEŁDA&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;INFORMACJA DNIA&lt;/&gt;<br>Jest szansa na tańsze paliwo.<br>Być może już w przyszłym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego