Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.08 (6)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mogą zareagować z opóźnieniem. A jeżeli wykryją promieniowanie, natychmiast zbierze się rządowy sztab kryzysowy. I on zdecyduje, co robić dalej. Niestety, w Polsce praktycznie nie ma Obrony Cywilnej, więc w zależności od tego, co postanowi sztab, jego decyzje będą realizować różne służby. Np. za ewakuację odpowiadają wojewodowie, za podawanie płynu Lugola - resort zdrowia. Takiego systemu nikt jednak nie sprawdził w praktyce.
MAR, TP

Skażenie nam nie grozi
- Nie ma żadnego wzrostu promieniowania - uspokaja Barbara Kieloch, szefowa stacji meteo w Kłodawie. - Kontrolujemy stan powietrza co kilka minut. Jest cisza i spokój.
Tuż po pożarze w atomowej elektrowni w Równem, wiatry były łagodne
mogą zareagować z opóźnieniem. A jeżeli wykryją promieniowanie, natychmiast zbierze się rządowy sztab kryzysowy. I on zdecyduje, co robić dalej. Niestety, w Polsce praktycznie nie ma Obrony Cywilnej, więc w zależności od tego, co postanowi sztab, jego decyzje będą realizować różne służby. Np. za ewakuację odpowiadają wojewodowie, za podawanie płynu Lugola - resort zdrowia. Takiego systemu nikt jednak nie sprawdził w praktyce. <br>&lt;au&gt;MAR, TP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Skażenie nam nie grozi&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Nie ma żadnego wzrostu promieniowania&lt;/&gt; - uspokaja Barbara Kieloch, szefowa stacji meteo w Kłodawie. &lt;q&gt;- Kontrolujemy stan powietrza co kilka minut. Jest cisza i spokój.&lt;/&gt;<br>Tuż po pożarze w atomowej elektrowni w Równem, wiatry były łagodne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego